MOJA HISTORIA REZULTATY KLUB AKADEMIA EKSPERT YOUTUBE BLOG POROZMAWIAJMY ➡ Zaloguj

Duch Bogactwa

Oct 15, 2023

Jeśli jasno uświadomimy sobie, że moc twórcza w nas samych jest nieograniczona, to nie ma powodu, by ograniczać zakres, w jakim możemy cieszyć się tym, co możemy za jej pomocą stworzyć. Tam, gdzie czerpiemy z nieskończoności, nigdy nie musimy się obawiać, że weźmiemy więcej niż jesteśmy w stanie wziąć. Nie w tym tkwi niebezpieczeństwo. Niebezpieczeństwo tkwi w niedostatecznym uświadomieniu sobie naszego własnego bogactwa i w patrzeniu na uzewnętrznione produkty naszej twórczej mocy jako na prawdziwe bogactwo, zamiast na twórczą moc samego ducha.

Jeśli unikniemy tego błędu, nie ma potrzeby ograniczać się w braniu tego, co chcemy z nieskończonego magazynu z napisem: "Wszystko jest Twoje". A sposobem na uniknięcie tego błędu jest uświadomienie sobie, że prawdziwe bogactwo polega na utożsamieniu się z duchem bogactwa. Musimy być bogaci w naszych myślach. Nie "myśl o pieniądzach" jako takich, ponieważ są one tylko jednym ze środków bogactwa, ale myśl o...

Kontynuuj...

Dwa Pociągnięcia Pędzlem

Oct 15, 2023

Chińczycy używają dwóch pociągnięć pędzla, aby napisać słowo „kryzys”. Jedno pociągnięcie pędzla oznacza niebezpieczeństwo, drugie szansę. W sytuacji kryzysowej trzeba zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa, ale także dostrzegać nadarzającą się okazję.

Richard M. Nixon udzielił nam doskonałej rady i mądrze byłoby jej posłuchać, gdy stajemy w obliczu potencjalnego kryzysu w naszym życiu:

„Kryzys reprezentuje, między innymi, możliwości rozwoju mądrości. Kiedy podchodzisz z takim nastawieniem do każdego kryzysu, złapiesz okazję z każdej sytuacji i będziesz czerpał z niej korzyści. T o nastawienie przygotowuje również grunt pod dalszy rozwój.”

Każdy ma problemy i każdy od czasu do czasu doświadcza kryzysu. Dotyczy to również byłego prezydenta, Richarda Nixona. Był on autorytetem w tej dziedzinie, a także w dziedzinie wykorzystywania możliwości.

Richard Nixon posiadał zarówno mądrość, jak i siłę umysłową. Podobnie jak my, nie...

Kontynuuj...

Zasady Bycia Człowiekiem

Oct 15, 2023

Otrzymasz ciało. Możesz je polubić lub znienawidzić, ale będzie Twoje przez jakiś czas.

Będziesz odbierał lekcje. Jesteś zapisany do nieformalnej szkoły zwanej życiem. Każdego dnia w tej szkole będziesz miał okazję pobierać lekcje. Mogą Ci się podobać lub będziesz myślał, że są nieznaczące lub głupie.

Nie ma błędów, są tylko lekcje. Rozwój to proces oparty na próbach i błędach + eksperyment. Nieudane eksperymenty są w takim samym stopniu częścią tego procesu, jak te udane.

Lekcja powtarza się do momentu jej przyswojenia. Lekcja będzie Ci przedstawiana w różnych formach do momentu aż się jej nauczysz. Gdy się to stanie, przejdziesz do kolejnej lekcji.

Ta nauka nigdy się nie kończy. Każda część życia zawiera lekcje. Jeśli żyjesz, to masz do przyswojenia kolejne lekcje.

Nie ma lepszego miejsca niż „tu”. Gdy Twoje „tam” stanie się „tu”, otrzymasz kolejne „tam”, które znów będzie wyglądać lepiej niż...

Kontynuuj...

Dziś Tworzysz Swoje Jutro

Jul 31, 2023

Ania Kamińska

Kiedy czegoś bardzo pragniesz i kompletnie nie wiesz jak to osiągnąć - IDŹ PO TO!!!!

ALE JAK? - zapytasz...

JAK nie należy do Ciebie - dopóki nie podejmiesz decyzji -"JAK" się nie ujawni.

Dopóki nie zdecydujesz, że idziesz- NIE RUSZYSZ Z MIEJSCA!!!

Skąd to wiem? Bo to moje doświadczenie. 

Dziś jestem sobie wdzięczna, że pomimo tego, że się bałam, płakałam, a moje ego głośno krzyczało i chciało mnie zatrzymać w miejscu, byłam gotowa "zapłacić cenę" i pójść po swoje marzenia. Sięgnęłam po coś, czego nigdy nie miałam i wyruszyłam drogą, którą nigdy nie szłam.

Mój cel był nienegocjowany!!!

Zrobiłam to! Pomimo i wbrew okolicznościom zewnętrznym. Nie oglądając się za siebie, myśląc prawdę wbrew pozorom osiągnęłam swój cel na kilka miesięcy przed wyznaczoną datą jego realizacji.

Ale od początku…..   Rok temu o tej porze byłam….

dokładnie w tym miejscu gdzie Ty jesteś teraz, w strefie komfortu. Od 15...

Kontynuuj...

Wspólny Mianownik Sukcesu

Dec 04, 2022

ALBERT E.N. GRAY

Autorzy czesto odwołuja sie do słów m.in. Alberta E.N. Graya i jego przemowy: "Wspólny mianownik sukcesu". Lata doswiadczeń w roli skutecznego menedzera pomogły panu Grayowi znalezc odpowiedzi na pytania, które prawdopodobnie sobie zadałes: "Jak moge uniknac porazki w nowej pracy?", "Jak moge sobie poradzic, aby odniesc sukces w moim nowym, interesujacym zawodzie?". Pan Gray skrystalizował swoje mysli dotyczace tych powszechnych, ale waznych watpliwosci, których wszyscy doswiadczamy w pewnym okresie naszego zycia i zawarł je w przemówieniu zatytułowanym "Wspólny mianownik sukcesu". Pozwolilismy sobie wykorzystac kilka zdań, które pomoga kazdemu z nas odniesc sie do niezwykłego przesłania Pana Gray'a bardziej osobiscie.

Kilka lat temu uswiadomiłem sobie cos niepokojacego - próbowałem nadzorowac i kierowac wysiłkami duzej liczby ludzi, którzy starali sie osiagnac sukces, nie wiedzac sam, jaki jest sekret...

Kontynuuj...

Pomysł za $25000

Nov 15, 2022

EARL NIGHTINGALE

Cel czasami wydaje się tak odległy, a nasz postęp często wydaje się być tak boleśnie powolny, że mamy tendencję do tracenia uważności. Czasami wydaje się, że nigdy nie uda nam się uzyskać pożądanych rezultatów. Jesteśmy bliscy poddania się – powrotu do starych nawyków, które, choć mogą być wygodne, prowadzą donikąd. Cóż, istnieje sposób na pokonanie tej nieuniknionej bariery sukcesu, a oto sekret: każde wielkie osiągnięcie to nic innego jak zbiór mniejszych osiągnięć wykonanych do perfekcji. Wszystko co „niemożliwe” zostało osiągnięte dzięki nieustannej pogoni za sukcesem, dzień po dniu.

Czy widziałeś kiedyś, jak murarz zaczyna nowy budynek, umieszczając na miejscu pierwszą cegłę? Przytłacza go ogrom pracy, którą ma przed sobą. Ale pewnego dnia, zanim się zorientuje, dom jest skończony. Wszystkie tysiące cegieł są na miejscu, z których każda jest niezbędna dla ukończonej konstrukcji, i każda...

Kontynuuj...

Potwierdź swoje słowa czynami

Oct 17, 2022

BOB PROCTOR

Cele, wytrwałosc, odwaga i wiara były i zawsze beda potrzebnymi cechami, aby cieszyc sie jakimkolwiek sukcesem w zyciu. Wszechswiat działa w doskonałej harmonii! Zyjesz i pracujesz na dynamicznym, globalnym rynku, który pozostawia niewiele miejsca na błedy. W przyszłosci prawdziwymi zwyciezcami beda tylko te jednostki, których przekonania sa zdrowe, zgodne z prawami wszechswiata i zintegrowane z ich zachowaniem. 

Moc Praxis 

Dzis sukces stał sie czyms, co mozna studiowac, zrozumiec i cieszyc sie nim. W przeszłosci sukces był postrzegany przez wielu jako cos dziedziczonego - styl zycia, którym cieszyła sie bardzo wyselekcjonowana mniejszosc. Ludzie odnoszacy sukcesy byli na ogół postrzegani jako ci, którym sie poszczesciło. Piekna prawda jest taka, ze ludzie sukcesu nie sa i nigdy nie byli farciarzami. To własnie ten uporzadkowany wszechswiat, którego Ty i ja jestesmy czescia, a ten porzadek, bedacy wyrazem...

Kontynuuj...

Podejmowanie Ryzyka

Oct 03, 2022

BOB PROCTOR

Słownik mówi nam, ze ryzykowac to „narazac sie na ryzyko straty”. Przypuszczam, ze to prawda. Inna literatura (autor nieznany) sugeruje, ze:

Smiac sie to ryzykowac, ze okazesz sie głupcem.

Płakac to ryzykowac bycie odebranym jako sentymentalny.

Siegac dalej to ryzykowac zaangazowanie.

Okazywac uczucia to ryzykowac odsłonienie swojego prawdziwego ja.

Odsłaniac swoje pomysły, swoje marzenia przed ludzmi to ryzykowac ich utrate.

Kochac to ryzykowac niebyciem kochanym w zamian.

Zyc to ryzykowac smierc.Miec nadzieje, to ryzykowac rozpacz.

Próbowac to ryzykowac niepowodzenie.

Jesli nie ryzykujesz, mozesz uniknac cierpienia i smutku, ale wtedy nie mozesz sie uczyc, czuc, zmieniac, wzrastac, kochac ani zyc. Najwiekszym zagrozeniem w zyciu jest nic nie ryzykowac. Osoba, która nic nie ryzykuje, nic nie robi, wiec nic nie ma. Tylko osoba, która ryzykuje, jest wolna.

Co sprawia, ze ludzie unikaja podejmowania ryzyka, nawet jesli jest to...

Kontynuuj...

Pewność

Sep 15, 2022

BOB PROCTOR

Wielu ludzi, jesli pomysli o słowie „pewnosc siebie”, bedzie postrzegac je jako ceche osobowosci, która posiadasz lub nie... cos, z czym sie rodzisz lub nie. W rzeczywistosci pewnosc siebie jest stanem psychicznym, który mozesz rozwinac, jesli jestes gotów zapłacic za to pewna cene. Wazne jest równiez, abys zrozumiał, ze cena jest niewielka w stosunku do tego, co mozesz zyskac. 

Posiadanie pewnosci siebie da Ci wolnosc do pójscia tam, gdzie prowadzi Cie Twoje serce i do robienia tego, co czujesz, ze musisz zrobic. Pewnosc siebie dodaje siły w dobrym stylu. Generuje niefizyczna aure, która przyciaga swiadoma uwage wszystkich w Twojej obecnosci. To jest cos, co inni podziwiaja. Pewnosc siebie tworzy wibracje, która sprawia, ze inni ufaja Twoim umiejetnosciom, daje im poczucie bezpieczeństwa gdy podazaja za Toba. 

Kiedy jestes pewny siebie, wiesz... i wiesz, ze wiesz. Posiadasz swiadomosc poteznej...

Kontynuuj...

Historia 333

Aug 31, 2022

BOB PROCTOR

W Deerhurst Lodge, osrodku połozonym około 100 mil na północ od Toronto, Bob Proctor prowadził seminarium, które trwało od czwartku wieczorem do niedzieli. W piatek wieczorem przez Barrie w Ontario, miasto połozone około 40 mil na południe od Deerhurst, przeszło tornado. Tornado zabiło kilkanascie osób i wyrzadziło szkody warte miliony dolarów. W niedziele wieczorem, gdy Bob wracał do domu, zatrzymał samochód kiedy dotarł do Barrie. Wysiadł na poboczu autostrady i rozejrzał sie. Chaos. Wszedzie, gdzie spojrzał, widział zniszczone domy i samochody wywrócone do góry nogami.

Tej samej nocy inny mezczyzna, Bob Templeton, jechał ta sama autostrada. Templeton i Bob nigdy sie nie spotkali, jednak pomysł z seminarium Boba miał połaczyc ich trwała przyjaznia. Templeton zatrzymał sie, by spojrzec na zniszczenia, tak jak Bob wczesniej, ale jego mysli były inne. Templeton był wiceprezesem Telemedia Communications, firmy posiadajacej...

Kontynuuj...
1 2 3
Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.