MOJA HISTORIA REZULTATY KLUB AKADEMIA EKSPERT YOUTUBE BLOG POROZMAWIAJMY ➡ Zaloguj

Decyzja

Uncategorized Aug 14, 2022

BOB PROCTOR

Istnieje pewien mentalny ruch, który w ciągu milisekundy rozwiąże Twoje największe problemy. Ma potencjał, aby poprawić prawie każdą sytuację osobistą lub biznesową, z jaką kiedykolwiek się spotkasz... i może dosłownie popchnąć Cię na ścieżkę do niesamowitego sukcesu. Mamy nazwę dla tej magicznej aktywności umysłowej... nazywa się ona DECYZJA.

Decyzje lub ich brak są odpowiedzialne za przerwanie lub stworzenie wielu karier. Osoby, które stały się bardzo sprawne w podejmowaniu decyzji bez wpływu opinii innych, to te same osoby, których roczne dochody mieszczą się w kategorii sześcio- i siedmiocyfrowej. Jednakże, decyzje wpływają nie tylko na Twoje dochody - całe Twoje życie jest zdominowane przez tę moc. Zdrowie Twojego umysłu i ciała, dobre samopoczucie Twojej rodziny, Twoje życie towarzyskie, rodzaj relacji, które rozwijasz... wszystko zależy od Twojej zdolności do podejmowania świetnych decyzji.

Można by pomyśleć, że coś tak ważnego jak podejmowanie decyzji, co ma tak daleko idącą moc, będzie nauczane w każdej szkole - tak nie jest. Co gorsze, sztuka podejmowania decyzji jest nieobecna w programach nauczania naszych instytucji edukacyjnych, a do niedawna nie było jej również w większości korporacyjnych programów szkoleniowych oraz w programach szkoleniowych dot. zasobów ludzkich.

Jak więc człowiek może rozwinąć tę zdolność umysłową? Po prostu - musisz to zrobić sam. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że nie jest trudno nauczyć się podejmować mądre decyzje. Uzbrojony w odpowiednie informacje i poddając się pewnej dyscyplinie, staniesz się bardzo skutecznym decydentem.

Właściwie, stając się biegłym w podejmowaniu decyzji, możesz wyeliminować konflikty i nieład w swoim życiu. Podejmowanie decyzji wprowadza porządek w Twoim umyśle i, oczywiście, ten porządek jest następnie odzwierciedlany w Twoim obiektywnym świecie... w Twoich rezultatach.

Osoba, której nie uda się rozwinąć zdolności do podejmowania decyzji, jest skazana na porażkę, ponieważ niezdecydowanie wywołuje wewnętrzne konflikty, które mogą bez ostrzeżenia przerodzić się w mentalne i emocjonalne wojny. Psychiatrzy mają nazwę na opisanie tych wewnętrznych konfliktów - jest to ambiwalencja. Słownik oksfordzki mówi nam, że ambiwalencja to współistnienie w jednej osobie przeciwstawnych uczuć wobec tej samej idei.

Nie musisz mieć stopnia doktora psychiatrii, aby zrozumieć, że będziesz miał trudności w życiu, pozwalając umysłowi pozostać w stanie ambiwalentnym przez jakiś czas. Osoba, która pozwoli na istnienie ambiwalencji, stanie się bardzo przygnębiona i praktycznie niezdolna do jakiejkolwiek produktywności. Jest oczywiste, że każdy, kto znajduje się w takim stanie psychicznym, nie żyje, w najlepszym razie po prostu egzystuje. Decyzja lub seria decyzji zmieniłaby wszystko.

Podstawowym prawem wszechświata jest „tworzenie lub dezintegracja”. Niezdecydowanie powoduje dezintegrację Jak często słyszałeś, jak ktoś mówi: „Nie wiem, co robić”. Jak często słyszałeś siebie, jak mówisz: „Co powinienem zrobić?” Pomyśl o niektórych odczuciach niezdecydowania, których Ty i praktycznie wszyscy na tej planecie doświadczacie od czasu do czasu.


Kochaj – rzuć.
Odejdź – zostań.
Zrób to – nie rób tego.
Kup – nie kupuj.
Powiedz to – nie mów tego.
Powiedz im – nie mów im.


Każdy od czasu do czasu doświadcza tych uczuć ambiwalencji. Jeśli zdarza Ci się to często, zdecyduj już teraz, aby to powstrzymać.

Przyczyną ambiwalencji jest niezdecydowanie, ale musimy pamiętać, że prawda nie zawsze jest widoczna gołym okiem.

Niezdecydowanie jest przyczyną ambiwalencji. Jest to jednak przyczyna wtórna. To nie jest główna przyczyna. Po dziesięcioleciach badań nad zachowaniami ludzi, którzy stali się bardzo biegli w podejmowaniu decyzji, jasno wynika, że wszyscy mają jedną wspólną cechę - mają bardzo ukształtowany obraz siebie oraz wysoki poziom samooceny. Ci ludzie mogą się od siebie bardzo różnić, ale z pewnością posiadają pewność siebie. Prawdziwym winowajcą jest niska samoocena lub brak pewności siebie.

Osoby, które potrafią podejmować decyzje, nie boją się popełnić błędu. Gdy popełnią błąd w swoim wyborze lub poniosą porażkę, mogą to zlekceważyć. Uczą się z doświadczenia, ale nigdy nie poddadzą się porażce.

Każdy decydent miał to szczęście, że wychował się w środowisku, w którym podejmowanie decyzji było częścią ich wychowania, albo sam rozwinął tę umiejętność w późniejszym czasie. Ludzie ci są świadomi czegoś, co każdy, kto ma nadzieję żyć pełnią życia, musi zrozumieć: podejmowanie decyzji to coś, czego nie można uniknąć.

To podstawowa zasada podejmowania decyzji - ZDECYDUJ, GDZIE JESTEŚ Z TYM, CO MASZ.

Właśnie dlatego większość ludzi nigdy nie opanowuje tego ważnego aspektu życia. Pozwalają swoim zasobom dyktować, czy i kiedy decyzja zostanie lub może zostać podjęta. Kiedy John Kennedy zapytał Wernera Von Brauna, czego potrzeba do zbudowania rakiety, która zabierze człowieka na Księżyc i z powrotem bezpiecznie sprowadzi go na ziemię, jego odpowiedź była prosta i bezpośrednia - „Chęć zrobienia tego”. Prezydent Kennedy nigdy nie zapytał, czy to możliwe. Nigdy nie zapytał, czy stać ich na to, ani nie zadał jednego z tysiąca innych pytań, z których wszystkie byłyby w tamtym czasie... ważnymi pytaniami.

Prezydent Kennedy podjął decyzję - zdecydował, że przed końcem dekady wyślemy człowieka na Księżyc i bezpiecznie sprowadzimy go na ziemię. Fakt, że nigdy wcześniej, przez setki tysięcy lat ludzkiej historii tego nie dokonano, nie był nawet brany pod uwagę. ZDECYDOWAŁ, gdzie jest z tym, co miał. Cel został osiągnięty w jego umyśle w chwili, gdy podjął decyzję. To była tylko kwestia czasu, a rządzi się on naturalnym prawem, zgodnie z którym - kolejno cel mógł ujawnić się w takiej formie, aby cały świat mógł to zobaczyć.

Gdy podejmiesz decyzję, znajdziesz wszystkich tych ludzi, te zasoby i pomysły, których potrzebujesz... za każdym razem.

Jeśli jest to jedyna korzyść, jaką otrzymujesz z tego konkretnego przesłania dotyczącego podejmowania decyzji, wyryj ją w swoim umyśle. To zmieni Twoje życie.

Czy tego chcesz, czy nie, to jedyna kwestia do rozważenia. Przyciągniesz do siebie wszystko, czegokolwiek potrzebujesz, aby osiągnąć swój cel.

Istnieje wiele osób, które powiedzą, że to absurd - nie możesz po prostu zdecydować się na zrobienie czegoś, jeśli nie masz niezbędnych zasobów. I to jest w porządku, jeśli chcą tak myśleć. Uważamy to za bardzo ograniczający sposób myślenia. Prawdę mówiąc, prawdopodobnie wcale nie jest to przykład myślenia... jest bardzo prawdopodobne, że to opinia została odziedziczona po innym, starszym członku ich rodziny, który również nie myślał.

Myślenie jest bardzo ważne. Decydenci to wielcy myśliciele. Czy kiedykolwiek poświęcasz dużo uwagi swoim myślom, a konkretnie jak wpływają one na różne aspekty Twojego życia? Mimo tego, że powinno to być jedno z naszych najpoważniejszych rozważań, dla wielu ludzi tak nie jest. Jest bardzo niewielu wybranych, którzy podejmują jakiekolwiek próby kontrolowania lub kierowania swoimi myślami.

O czym myślisz? Wszyscy musimy zdać sobie sprawę, że nasze myśli ostatecznie kontrolują każdą podejmowaną przez nas decyzję. Jesteś sumą swoich myśli. Przejmując kontrolę w tej chwili, możesz zagwarantować sobie dobry dzień. Nie pozwól, aby nieszczęśliwi, negatywni ludzie lub okoliczności miały na Ciebie wpływ.

Największą przeszkodą, jaką napotkasz przy podejmowaniu ważnych decyzji w swoim życiu, są okoliczności. Pozwalamy okolicznościom usprawiedliwiać nas, kiedy powinniśmy dawać z siebie wszystko, co mamy. Więcej marzeo zostaje zniszczonych, a cele stracone przez okoliczności niż przez jakikolwiek inny pojedynczy czynnik.

Jak często przyłapałeś się na tym, że mówisz: „Chciałbym to zrobić lub mieć to, ale nie mogę, ponieważ...” Cokolwiek następuje „ponieważ” jest okolicznością. Okoliczności mogą odciągnąć Cię od czegoś w Twoim życiu, ale nigdy nie powinieneś pozwalać im na powstrzymanie Cię od podejmowania ważnych decyzji.

Napoleon powiedział: „Okoliczności? Ja tworzę okoliczności.”

Następnym razem, gdy usłyszysz, że ktoś mówi, że chciałby spędzić wakacje w Paryżu lub kupić konkretny samochód, ale nie może, ponieważ nie ma pieniędzy, wyjaśnij, że nie potrzebuje pieniędzy, dopóki nie podejmie decyzji o wyjeździe do Paryża lub zakupie samochodu. Po podjęciu decyzji wymyśli sposób na uzyskanie potrzebnej kwoty. Zawsze tak jest.

Wiele nierozważnych osób próbuje czegoś raz lub dwa razy i jeśli nie trafiają w dziesiątkę, czują, że są przegranymi. Porażka nie czyni nikogo przegranym, ale rezygnacja z pewnością tak, a rezygnacja jest decyzją. Postępując zgodnie z tą formą rozumowania, musiałbyś powiedzieć, że podejmując decyzję o rezygnacji, podejmujesz decyzję o porażce.

Każdego dnia w Ameryce słyszy się o tym, że baseballista podpisuje kontrakt, który zagwarantuje mu kilka milionów dolarów rocznie. Należy pamiętać, że ten sam gracz częściej pudłuje piłkę niż uderza ją, gdy podchodzi do gry.

Wszyscy pamiętają Babe Rutha z 714 zdobytych baz, a rzadko wspominają o 1330 nieudanych próbach. Charles F. Kettering powiedział: „Kiedy tworzysz, jeśli zawaliłeś 999 razy i raz odniosłeś sukces, udało Ci się”.

Odnosi się to do niemal każdej działalności, którą możesz nazwać, ale świat wkrótce zapomni o Twoich niepowodzeniach w świetle Twoich osiągnięć. Nie martw się o porażkę, wzmocni Cię to i przygotuje na wielką wygraną. Wygrana to decyzja.

Wiele lat temu zapytano Helen Keller, czy uważa, że jest coś gorszego niż bycie niewidomym. Szybko odpowiedziała, że jest coś znacznie gorszego. Powiedziała: „Najbardziej żałosna osoba na świecie to osoba, która ma wzrok, ale nie ma wizji”. Miała rację.

W wieku 91 lat J.C. Penny został zapytany o to, jak miał się jego wzrok. Odpowiedział, że jego wzrok słabnie, ale jego wizja nigdy nie była lepsza. To naprawdę świetne, prawda?

Kiedy ktoś nie ma wizji lepszego sposobu życia, automatycznie zamyka się w więzieniu; ogranicza się do życia bez nadziei. Zdarza się to często, gdy ktoś wielokrotnie poważnie próbował wygrać, a odnosił same porażki. Powtarzające się niepowodzenia mogą zaszkodzić pewności siebie danej osoby i spowodować, że straci z oczu swój potencjał. Podejmuje więc decyzję o rezygnacji i poddaniu się swojemu losowi.

Zrób pierwszy krok w przewidywaniu własnej pomyślnej przyszłości. Zbuduj mentalny obraz tego, jak chciałbyś żyć. Podejmij zdecydowaną decyzję, aby trzymać się tej wizji, a pozytywne sposoby na poprawę wszystkiego zaczną napływać do Twojego umysłu.

Wielu ludzi ma piękną wizję tego, jak chcieliby żyć, ale ponieważ nie mogą zobaczyć (nie wiedzą), jak to wszystko osiągnąć, porzucają wizję. Gdyby wiedzieli, jak zamierzają to osiągnąć lub to zrobić, mieliby plan, a nie wizję. W planie nie ma inspiracji, ale na pewno jest w wizji. Kiedy już otrzymasz wizję, zamroź ją decyzją i nie martw się o to, jak to zrobisz i skąd będą pochodzić zasoby. Naładuj swoją decyzję entuzjazmem... to jest ważne. Nie martw się o to, jak to się stanie.

Zaawansowane podejmowanie decyzji

Kiedy gdzieś lecimy samolotem, dokonujemy rezerwacji z wyprzedzeniem - to dość powszechne. Robimy to, aby wyeliminować możliwe zamieszanie lub problemy, gdy nadejdzie czas na podróż. To samo robimy z wynajmem samochodu, z tego samego powodu. Pomyśl o problemach, które wyeliminujesz, podejmując wiele decyzji, które musisz podjąć z dużym wyprzedzeniem. Oto doskonały przykład. Pomyśl o osobie, która jest na diecie i chce zrzucić wagę. Jej decyzje zostały podjęte wcześniej. Jeśli zaoferuje się jej duży kawałek ciasta czekoladowego, ta osoba nie musi mówić: „Ojej, to wygląda dobrze. Zastanawiam się, czy powinienem”. Decyzję podejmuje się z góry i dobrze hartowana dyscypliną prowadzi do pożądanych rezultatów.

Nie bierz udziału w dyskusjach o tym, dlaczego czegoś nie można zrobić. Jedyną rekompensatą, jaką kiedykolwiek otrzymasz za uczestnictwo lub poświęcanie energii tego typu dyskusjom, jest coś, czego nie chcesz. To zdumiewające ilu jest pozornie inteligentnych ludzi, którzy upierają się przy wciąganiu Cię w te negatywne sesje burzy mózgów. Ci ludzie jednym tchem mówią, że naprawdę chcą osiągnąć określony cel. Następnie zaczynają mówić o tym, dlaczego nie mogą tego zrobić. Pomyśl, o ile bardziej cieszyliby się z życia podejmując decyzję, że nie będą już uczestniczyć w tego rodzaju negatywnej energii.

Psycholog humanistyczny, dr Abraham Maslow, który poświęcił swoje życie badaniu samorealizujących się ludzi, stwierdził bardzo wyraźnie, że powinniśmy podążać za naszym wewnętrznym przewodnikiem i nie dać się zwieść opinii innych lub zewnętrznych okoliczności. Badania Maslowa wykazały, że osoby podejmujące życiowe decyzje mieli wiele wspólnych cech. Co najważniejsze, wykonali pracę, którą uważali za wartościową i ważną. Praca sprawiała im przyjemność i nie było różnicy między pracą a zabawą. Dr Maslow powiedział, że aby się samorealizować, musisz nie tylko wykonywać pracę, którą uważasz za ważną, ale musisz wykonywać ją dobrze i czerpać z niej radość.

Dr Maslow odnotował, że te wybitne osoby miały wartości i takie cechy osobowości, które uważali za wartościowe i ważne. Ich wartości nie zostały narzucone przez społeczeostwo, rodziców czy inne osoby w ich życiu. Podejmowali własne decyzje. Sami wybrali i rozwinęli swoje wartości, podobnie i pracę.

Twoje życie jest ważne, ale i krótkie. Masz potencjał, aby zrobić wszystko, co chcesz i zrobić to dobrze. Ale musisz podejmować decyzje i kiedy nadejdzie czas na decyzję, musisz PODEJMOWAĆ DECYZJĘ GDZIE JESTEŚ Z TYM, CO MASZ.

Chcemy zostawić Was ze słowami dwóch wielkich decydentów, Williama Jamesa i Thomasa Edisona. William James zasugerował, że w porównaniu z tym, kim powinniśmy być, wykorzystujemy tylko niewielką część naszych fizycznych i umysłowych zasobów. Ujmując tę koncepcję szeroko, człowiek żyje zatem mocno zakotwiczony w swoich granicach. Posiada różnego rodzaju moce, których zwykle nie używa.
Wiele lat później Thomas Edison powiedział: „Gdybyśmy wszyscy robili to, do czego jesteśmy zdolni, dosłownie zachwycilibyśmy samych siebie”.

Podejmując prostą decyzję, najwspanialsze umysły przeszłości są dla Ciebie dostępne. Możesz dosłownie nauczyć się, jak zamienić swoje najskrytsze marzenia w rzeczywistość.

Wykorzystaj te cenne informacje i uświadom sobie wielkość, która istnieje w Tobie. Masz nieograniczone zasoby potencjału i zdolności, które czekają na ich rozwinięcie. Zacznij już dziś - nie ma na to lepszego momentu niż teraz. Bądź wszystkim, co potrafisz, nigdy nie ma lepszego czasu niż bycie.


„Zdecyduj, czego chcesz. Zdecyduj, z czego jesteś w stanie zrezygnować, by to zdobyć. Skup się na tym. Zajmij się pracą.”

H. L. HUNT


„Idź tak daleko, jak daleko sięga Twój wzrok. Gdy tam dotrzesz, zobaczysz dalszą drogę.”

THOMAS CARLYLE

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.