MOJA HISTORIA REZULTATY KLUB AKADEMIA EKSPERT YOUTUBE BLOG POROZMAWIAJMY ➡ Zaloguj

Dwa Pociągnięcia Pędzlem

Uncategorized Oct 15, 2023

Chińczycy używają dwóch pociągnięć pędzla, aby napisać słowo „kryzys”. Jedno pociągnięcie pędzla oznacza niebezpieczeństwo, drugie szansę. W sytuacji kryzysowej trzeba zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa, ale także dostrzegać nadarzającą się okazję.

Richard M. Nixon udzielił nam doskonałej rady i mądrze byłoby jej posłuchać, gdy stajemy w obliczu potencjalnego kryzysu w naszym życiu:

„Kryzys reprezentuje, między innymi, możliwości rozwoju mądrości. Kiedy podchodzisz z takim nastawieniem do każdego kryzysu, złapiesz okazję z każdej sytuacji i będziesz czerpał z niej korzyści. T o nastawienie przygotowuje również grunt pod dalszy rozwój.”

Każdy ma problemy i każdy od czasu do czasu doświadcza kryzysu. Dotyczy to również byłego prezydenta, Richarda Nixona. Był on autorytetem w tej dziedzinie, a także w dziedzinie wykorzystywania możliwości.

Richard Nixon posiadał zarówno mądrość, jak i siłę umysłową. Podobnie jak my, nie urodził się z tymi cechami. Nauczył się je rozwijać. Wszyscy wielcy przywódcy to robią. Ważnym elementem jest to, jak radzisz sobie z kryzysami.

Większość osób publicznych to mentalni giganci. Ich życiu codziennie przyglądają się ludzie i otwarcie je krytykują. Dla wielu osób byłby to kryzys nie do zniesienia. Jednak dla osoby, która ma wysokie cele i silne pragnienie ich osiągnięcia, publiczna krytyka jest postrzegana jako nieprzyjemna, ale niezbędna część doświadczenia, którego potrzebują. Diament w stanie pierwotnym to surowy kawałek węgla. Dopiero poprzez ścieranie staje się pięknym kamieniem.

„Kryzys” - dwa pociągnięcia pędzlem. Jeden oznacza niebezpieczeństwo, drugi szansę. Pamiętaj… bądź świadomy niebezpieczeństwa, ale co równie ważne - rozpoznaj nadarzającą się okazję. Doskonała rada. Nie bój się kryzysu. Weź z niego to, czego musisz się nauczyć i idź dalej. Jeśli spojrzysz na kryzysy w tym świetle, z pewnością uczyni Cię to silniejszą osobą.

Nie bój się kryzysu. Weź z niego to, czego musisz się nauczyć i idź dalej.

 
Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.