MOJA HISTORIA REZULTATY KLUB AKADEMIA EKSPERT YOUTUBE BLOG POROZMAWIAJMY ➡ Zaloguj

Pomysł za $25000

Uncategorized Nov 15, 2022

EARL NIGHTINGALE

Cel czasami wydaje się tak odległy, a nasz postęp często wydaje się być tak boleśnie powolny, że mamy tendencję do tracenia uważności. Czasami wydaje się, że nigdy nie uda nam się uzyskać pożądanych rezultatów. Jesteśmy bliscy poddania się – powrotu do starych nawyków, które, choć mogą być wygodne, prowadzą donikąd. Cóż, istnieje sposób na pokonanie tej nieuniknionej bariery sukcesu, a oto sekret: każde wielkie osiągnięcie to nic innego jak zbiór mniejszych osiągnięć wykonanych do perfekcji. Wszystko co „niemożliwe” zostało osiągnięte dzięki nieustannej pogoni za sukcesem, dzień po dniu.

Czy widziałeś kiedyś, jak murarz zaczyna nowy budynek, umieszczając na miejscu pierwszą cegłę? Przytłacza go ogrom pracy, którą ma przed sobą. Ale pewnego dnia, zanim się zorientuje, dom jest skończony. Wszystkie tysiące cegieł są na miejscu, z których każda jest niezbędna dla ukończonej konstrukcji, i każda jest tak samo ważna. Jak on to zrobił? Proste, jedna cegła na raz. Podobnie jest z dążeniem do sukcesu. Życie składa się z dni połączonych w tygodnie, miesiące i lata. Udane życie to nic innego jak wiele udanych dni razem wziętych. W związku z tym liczy się każdy dzień.

Tak jak murarz może stawiać tylko jedną cegłę na raz, tak ty możesz żyć tylko jeden dzień na raz. I to sposób, w jaki te cegły zostaną umieszczone, określi jakość muru. Jeśli każda cegła zostanie pomyślnie umieszczona – z dbałością i jakością – mur będzie idealną konstrukcją. Z drugiej strony, jeśli zostaną położone na chybił trafił – cały mur jest w niebezpieczeństwie. Wydaje się to proste. Jednak ilu znasz ludzi, którzy żyją w ten sposób – koncentrując się na „po prostu przebrnięciu” każdego dnia zamiast na „sukcesie” każdego dnia. Na czym się koncentrujesz?

Nawyk sukcesu

Czyń każdego dnia wszystko, co można zrobić tego dnia. Nie musisz się przepracowywać ani pędzić na oślep do swojej pracy, próbując zrobić jak najwięcej rzeczy w jak najkrótszym czasie. Nie próbuj dziś wykonywać pracy na jutro lub na przyszły tydzień. Liczy się nie liczba rzeczy, które robisz, ale jakość, skuteczność każdego działania.

Aby osiągnąć ten „nawyk sukcesu”, wystarczy skupić się na najważniejszych zadaniach i odnieść sukces w każdym małym zadaniu każdego dnia. Udany dzień zamienia się w udany tydzień, miesiąc, rok i całe życie. Sukces nie jest kwestią szczęścia. Można go przewidzieć i zagwarantować, a każdy może go osiągnąć, postępując zgodnie z tym planem.

Ale większość ludzi żyje w cichej przeciętności i nigdy nie osiąga sukcesu, którego naprawdę pragną, ponieważ są się niecierpliwi. Chcą łatwego sukcesu lub wcale. Traktują drogę do sukcesu jako frustrację, przeszkodę. Każdy dzień spędzony przed osiągnięciem ostatecznego celu jest postrzegany jako czas niepowodzenia i irytacji. W związku z tym rozpraszają ich setki drobiazgów, które każdego dnia próbują sprowadzić ich z kursu. Jednak ci, którzy odnieśli sukces, znają prawdę: jeśli ostateczny cel jest wszystkim, czego pragniemy, po prostu musimy poświęcić czas i wysiłek, aby odnieść sukces każdego dnia. Jeśli nie skupiamy się na sukcesie „każdego dnia”, nie możemy położyć fundamentu dla jutrzejszego sukcesu.

Nie zwracaj uwagi na drobne przeszkody. Ciesz się łatwymi dniami i otrząśnij się ze złych dni. Pozostań na swoim torze. Skoncentruj się na każdym zadaniu dnia od rana do wieczora i wykonuj je tak skutecznie, jak to tylko możliwe. Dobrze wiedz, że jeśli każde z twoich zadań zostanie wykonane pomyślnie, a przynajmniej większość z nich, twoje życie musi być udane.

Pomysł wart $25000

Jak teraz oddzielić ważne zadania od nieważnych? Czy słyszałeś kiedyś o jednym pomyśle, za który mężczyzna otrzymał 25 000 dolarów? I był wart każdego grosza. Historia mówi, że prezes dużej firmy stalowej udzielił wywiadu ekspertowi ds. wydajności o imieniu Ivy Lee. Lee opowiadał swojemu potencjalnemu klientowi, jak mógłby pomóc mu lepiej zarządzać firmą kiedy to prezes wtrącił się, by powiedzieć, że obecnie nie zarządzał firmą tak dobrze, tak jak wiedział. Następnie powiedział Ivy Lee, że to, co jest potrzebne, to nie więcej wiedzy, ale dużo więcej działania. Powiedział: „Wiemy, co powinniśmy robić. A teraz, jeśli pokażesz nam lepszy sposób na wykorzystanie tego, wysłucham cię i zapłacę ci ile chcesz w granicach rozsądku”

Cóż, Lee powiedział wtedy, że mógłby dać mu w 20 minut coś, co zwiększyłoby jego wydajność o co najmniej 50 procent. Następnie wręczył dyrektorowi czystą kartkę i powiedział: „Zapisz na tym papierze sześć najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić jutro”. Cóż, dyrektor pomyślał o tym i zrobił zgodnie z poleceniem. Zajęło mu to około trzech lub czterech minut.

Następnie Lee powiedział: „Teraz ponumeruj te pozycje w kolejności ich ważności dla ciebie lub firmy”. Cóż, zajęło to kolejne trzy, cztery lub pięć minut, a potem Lee powiedział: „A teraz włóż papier do kieszeni. I pierwszą rzeczą jutro rano spójrz na pozycję numer jeden. Nie patrz na inne, po prostu numer jeden i zacznij nad nią pracować. A jeśli możesz, pozostań przy niej, dopóki nie zostanie ukończona. Następnie weź w ten sam sposób pozycję numer dwa, następnie numer trzy i tak dalej, aż będziesz musiał zakończyć swoje działania w tym dniu.

„Nie martw się, jeśli skończyłeś tylko jedną lub dwie pozycje; inne mogą poczekać. Jeśli nie możesz ich wszystkich ukończyć tą metodą, nie ukończysz ich żadną inną metodą. A bez jakiegoś systemu prawdopodobnie ukończenie ich zajęłoby 10 razy dłużej.

Rób to każdego dnia pracy – kontynuował Lee. „Kiedy przekonasz się o wartości tego systemu, poproś swoich ludzi, aby go wypróbowali. Próbuj tak długo, jak chcesz. A potem wyślij mi czek na wartość tego pomysłu.

Cała rozmowa nie trwała dłużej niż pół godziny. Historia mówi, że w ciągu kilku tygodni prezes firmy wysłał Ivy Lee czek na 25 000 dolarów z listem stwierdzającym, że ta lekcja była najbardziej opłacalna z punktu widzenia pieniędzy, jakie kiedykolwiek zarobił w swoim życiu.

Później mówiono, że w ciągu pięciu lat to właśnie ten plan w dużej mierze przyczynił się do przekształcenia mało znanej wówczas firmy stalowej w jednego z największych niezależnych producentów stali na świecie. Jeden pomysł, pomysł skupiania się na rzeczach pojedynczo we właściwej kolejności. Pozostanie przy jednym zadaniu, dopóki nie zostanie pomyślnie ukończone, zanim nie przejdziesz do następnego.

Przez następne siedem dni wypróbuj pomysł $ 25 000 w swoim życiu. Dzisiaj zapisz sześć najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić. Następnie ponumeruj je według ważności. A jutro rano zacznij od numeru jeden. Pozostań z nim, dopóki nie zostanie pomyślnie ukończony, a następnie przejdź do numeru dwa i tak dalej. Kiedy skończysz z wszystkimi sześcioma, weź kolejną kartkę i powtórz proces. Będziesz zdumiony i zachwycony produktywnością, jaką wprowadzi do twojego życia i szybkością, z jaką będziesz w stanie wykonać rzeczy, które musisz zrobić, w kolejności ich ważności. Ta prosta, ale niezwykle skuteczna metoda usunie całe zamieszanie z twojego życia. Nigdy nie będziesz biegał w kółko, zastanawiając się, co dalej.

Powód, dla którego piszesz tylko to, co uważasz za najważniejsze, jest oczywisty. Pomyślne wykonanie każdego zadania w ciągu dnia jest ważne ze względu na stopień ważności samych zadań. Robienie wielu niepotrzebnych rzeczy z powodzeniem może być stratą czasu. Upewnij się, że zadania, na które efektywnie poświęcasz czas, są ważnymi zadaniami, które stale popychają Cię do celu.

Pamiętaj, że nie musisz martwić się o jutro lub następny dzień, ani o to, co wydarzy się pod koniec miesiąca. Jeden dzień na raz, pomyślnie załatwiony, przeniesie Cię przez każdą przeszkodę. Rozwiąże każdy problem. Możesz zrelaksować się w radosnej świadomości, że udane zadania to udane dni, które z kolei budują udane życie. Jest to rodzaj niepodważalnej logiki, z którą nikt nie może się spierać. Sprawdzi się za każdym razem dla każdej osoby.

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.