MOJA HISTORIA REZULTATY KLUB AKADEMIA EKSPERT YOUTUBE BLOG POROZMAWIAJMY ➡ Zaloguj

Potwierdź swoje słowa czynami

Uncategorized Oct 17, 2022

BOB PROCTOR

Cele, wytrwałość, odwaga i wiara były i zawsze będą potrzebnymi cechami, aby cieszyć się jakimkolwiek sukcesem w życiu. Wszechświat działa w doskonałej harmonii! Żyjesz i pracujesz na dynamicznym, globalnym rynku, który pozostawia niewiele miejsca na błędy. W przyszłości prawdziwymi zwycięzcami będą tylko te jednostki, których przekonania są zdrowe, zgodne z prawami wszechświata i zintegrowane z ich zachowaniem. 

Moc Praxis 

Dziś sukces stał się czymś, co można studiować, zrozumieć i cieszyć się nim. W przeszłości sukces był postrzegany przez wielu jako coś dziedziczonego - styl życia, którym cieszyła się bardzo wyselekcjonowana mniejszość. Ludzie odnoszący sukcesy byli na ogół postrzegani jako ci, którym się poszczęściło. Piękna prawda jest taka, że ludzie sukcesu nie są i nigdy nie byli farciarzami. To właśnie ten uporządkowany wszechświat, którego Ty i ja jesteśmy częścią, a ten porządek, będący wyrazem „Boskiego Prawa”, nie pozostawia miejsca na szczęśliwy traf. 

Nieżyjący już dr Wernher Von Braun powiedział: „Prawa tego wszechświata są tak precyzyjne, że nie mamy żadnych trudności w zbudowaniu statku kosmicznego, wysyłaniu ludzi na Księżyc i ustalaniu czasu lądowania z dokładnością do ułamka sekundy”. By wieść udane i zrównoważone życie w naszym szybko zmieniającym się świecie, musisz dostosować swój umysł i ciało do tych praw. 

Dzisiaj najbardziej zaawansowane programy edukacyjne wprowadzają rodzaj dyscypliny, która zawsze była praktykowana przez oświecone osoby, aby osiągnąć zestrojenie umysłu i ciała. Ta idea nie jest nowa. Wręcz przeciwnie, jest starożytna. Niestety, przez wiele lat ta dyscyplina stała się jak zapomniany język. Jednakże, jasno zrozumiana i właściwie wykorzystana idea Praxis przyniesie rezultaty, które Cię zadziwią i zachwycą. Praxis to dyscyplina umysłu i ciała, której każdy może się nauczyć. 

Wielkie Kłamstwo 

Istnieją dwie idee, które w ciągu ostatnich kilku dekad zyskały szeroką akceptację bardzo dużej części światowej populacji. Te dwie idee powinny były zostać dokładniej przeanalizowane, ponieważ nie były prawdziwe. Wielu ludzi, którzy wierzyli w te idee i zintegrowali je ze swoim zachowaniem, przegrało... a straty były druzgocące. Niektórzy nigdy się nie z nich nie podnieśli. 

Pierwsze wielkie kłamstwo, które większość ludzi usłyszała we wczesnym okresie swojego życia i zaakceptowało je jako część swojego systemu przekonań, dotyczy edukacji. Wychowaliśmy się tak: idź do szkoły, zdobądź dyplom, a dostaniesz dobrą pracę. Po ulicach chodzą dosłownie tysiące ludzi z dyplomem w ręku i bez pracy. Co się stało? Praxis... ci biedni ludzie zintegrowali swoje przekonanie ze swoim zachowaniem. Niestety, uwierzyli w kłamstwo. Uważali, że zdobycie wykształcenia to zdobycie dyplomu. To nieprawda. 

Edukacja pochodzi od łacińskiego słowa „educo”, co oznacza edukować, rozwijać lub czerpać od wewnątrz. Edukacja polega na rozwijaniu mocy otrzymanych od Boga – manifestujących się przez to, co ROBISZ, a nie przez to, co WIESZ. A my docenialiśmy i nagradzaliśmy ludzi za to, co WIEDZĄ, a nie za to, co ROBIĄ. Niestety jedno kłamstwo na ogół prowadzi do drugiego. Drugie wielkie kłamstwo, w które uwierzyło wiele osób i które zintegrowało się z ich zachowaniem, dotyczy naszej pracy. 

Drugie Wielkie Kłamstwo 

Przez dziesięciolecia korporacje na całym świecie głosiły: „Bądź lojalny, a my zapewnimy Ci bezpieczeństwo”. Miliony ludzi, niczym owce, ślepo podążały za tym, nie myśląc i nigdy nie analizując przedstawianej oferty. Gdyby ktoś dokładnie przestudiował tę obietnicę, zorientowałby się, że żadna firma na świecie nie może zapewnić człowiekowi bezpieczeństwa, niezależnie od stażu pracy czy lojalności. Bezpieczeństwo, prawdziwe bezpieczeństwo, pochodzi z wnętrza. Jeśli nie masz go tam, nie masz go wcale. Kiedy ktoś rezygnuje z wolności na rzecz bezpieczeństwa, zazwyczaj traci i jedno, i drugie. 

Jeśli ktoś wierzy, że praca daje bezpieczeństwo i straci ją, jest zniechęcony – ma poczucie, że stracił wszystko. Przeprowadź wywiad z jedną z tysięcy kompetentnych osób, które są ofiarami zwolnień, redukcji lub reorganizacji firmy. Byli lojalni - myśleli, że są bezpieczni w jednej z tysiąca dużych korporacji. Zapytaj osobę, której odprawa zniknęła. Zobacz, jak się czują. Dowiedz się, jak bezpieczni czują się z przekonaniem, które mieli. Wielu z tych osób jest urażonych, obwinia firmę. W większości przypadków firma robiła jedynie to, co musiała, próbując pozostać przy życiu. 

Obwinianie jest zawsze niestosowne, bez względu na to, jak usprawiedliwiony możesz się czuć. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, gdzie jesteśmy i za rezultaty, które osiągamy. Jeśli Twoje wyniki nie odpowiadają Ci, powinieneś przeanalizować swoje przekonania. Sprawdź, czy Twoje przekonania są zintegrowane z Twoim zachowaniem. 

Obietnica złożona przez korporacje nie była opłacalna. Obecnie firmy wciąż składają obietnice, ale teraz są one inne. Teraz mówią: „Ty bądź wydajny, a my damy Ci szansę na wzrost i rozwój”. To dobry pomysł. Jest w  harmonii z prawami wszechświata. Zintegruj to przekonanie ze swoim zachowaniem, a WYGRASZ. 

W Co Wierzysz? 

Rozwijanie i weryfikowanie własnego systemu przekonań jest Twoją najważniejszą odpowiedzialnością. Mądrze byłoby sporządzić pisemną listę swoich przekonań. Następnie, nabrać dystansu i spojrzeć na swoją listę tak, jakby należała do nieznajomego. Miejmy nadzieję, że masz poczucie humoru, ponieważ niektóre punkty na liście będą prawdopodobnie dość komiczne – przynajmniej do takiego wniosku dochodzi większość ludzi, którzy uczciwie wykonują to ćwiczenie. 

Piękna Prawda 

Jasne jest to, że wierzyłeś w zbyt wiele kłamstw dotyczących tego, kim jesteś i co możesz zrobić. Najwyższy czas, abyś zaczął sięgać do pięknej prawdy, która mówi, że jeśli widzisz coś w swojej głowie, możesz też tego dotknąć. 

Jesteś istotą duchową i jako taka istota masz nieograniczony potencjał. Możesz poprawić każdy aspekt swojego życia, aż stanie się ono otwartym i oczywistym wyrazem Twojego wewnętrznego piękna i nieograniczonego potencjału. Szczęście, zdrowie i dobrobyt to normalne i naturalne stany, których możesz doświadczyć - w Twoim świecie nie powinno być miejsca na brak lub ograniczenia. Jedyną rzeczą, która stoi między Tobą a całym dobrem, jakie może zaoferować życie, jest zdrowy system przekonań, który jest zgodny z prawami wszechświata. Połącz to z efektywnym wykorzystaniem i zastosowaniem Praxis, a otrzymasz zwycięską kombinację. 

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, gdzie jesteśmy i za rezultaty, które osiągamy. 

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.