MOJA HISTORIA REZULTATY KLUB AKADEMIA EKSPERT YOUTUBE BLOG POROZMAWIAJMY ➡ Zaloguj

Wytrwałość

Uncategorized Aug 15, 2022

BOB PROCTOR

W 1953 r. pszczelarz z Auckland w Nowej Zelandii zdobył światowe uznanie, a następnie sławę i fortunę. Pasowany na rycerza przez królową Elżbietę za swoje osiągnięcie, sir Edmund Hillary i jego przewodnik, Tenzing Norgay zostali pierwszymi osobami, które wspięły się na Mount Everest i wróciły bezpiecznie mając za sobą dwa wcześniejsze niepowodzenia.

Hillary miał dwie oczywiste mocne strony charakteru, które dosłownie zaprowadziły go na szczyt... wizję i WYTRWAŁOŚĆ. Wszystkie jego umiejętności byłyby nieznaczące bez Wytrwałości. Te cechy są dokładnie tymi samymi cechami, których Ty potrzebujesz, by zdobyć szczyt swojej góry. Codziennie stawiasz czoła górom. Możesz się na nie wspiąć lub pozostać u podnóża. Każdy, kto odniósł sukces powie Ci, że Wytrwałość jest absolutnie niezbędna, by zdobywać góry oraz zmieniać rezultaty.

Ci, którzy decydują się zostać u podnóża góry, nigdy nie zdecydowali się rozwijać tej mocnej strony. Ci ludzie marzą o byciu gwiazdami. Chcą otrzymać sławę i fortunę, ale sława niekoniecznie idzie w parze z fortuną. Sława przychodzi dopiero po zapłaceniu wysokiej ceny, a wielu ludzi maszeruje u podnóża gór, nie chcąc ponieść tego kosztu.

Napoleon Hill napisał w swojej książce „Myśl i bogać się”: „Wyraz „wytrwałość” nie ma konotacji heroicznych, ale odnosi się do ludzi, których wola musi być nieugięta jak stal.”

Hill miał rację. Wytrwałość to unikalna mocna strona umysłu, to siła, która jest niezbędna do zwalczania gwałtownej mocy powtarzających się odmów i wielu innych przeszkód, które tylko na nas czekają, a wszystkie są częścią sukcesu w szybkim i stale zmieniającym się świecie.

Istnieją setki biografii mężczyzn i kobiet odnoszących sukcesy, którzy wytyczyli ścieżkę dla innych, pozostawiając swój ślad na zwojach historii. Każda z tych wielkich osób była wytrwała. W wielu przypadkach była to jedyna cecha, która oddzielała ich od całej reszty.

Spójrzmy na Bena Hogana. Ważył jedynie 60kg, ale każdy gram tej wagi był nasycony wytrwałością. Hogan, urodzony w biednej rodzinie, jako chłopiec rozpoczął pracę w klubie golfowym jako pomocnik noszący kije golfowe, aby zarobić dodatkowe pieniądze dla swojej rodziny. Doprowadziło to do narodzin marzenia. Został świetnym golfistą.

Przez niesamowite pokłady ciężkiej pracy, ćwiczeń i Wytrwałości, Ben Hogan został jednym z najlepszych golfistów świata. W 1946 roku wygrał US Open - krajowe mistrzostwa golfa w Stanach Zjednoczonych. Jego osiągnięcia przyniosły mu światowe uznanie, ale jeszcze do tamtej pory nie zmierzył się ze swoją górą.

W następnym roku Hogan brał udział w zderzeniu czołowym z autobusem i nie oczekiwano, że przeżyje ze względu na odniesione obrażenia. Przeżył, ale lekarze powiedzieli, że już nigdy nie będzie chodzić. To była ich opinia, nie Bena Hogana. Gdy zaczął wyobrażać sobie, jak znowu gra w golfa, nalegał, aby jego kije golfowe zostały umieszczone w rogu jego szpitalnej sali.

Rok później Hogan wygrał mistrzostwa US Open ponownie. W kolejnym roku odniósł zwycięstwa w trzech ważnych mistrzostwach. W sumie, po wypadku, który skończył się prawie tragicznie, odniósł 54 zwycięstwa. Czy Wytrwałość się opłaca? Zapytaj Bena.

Inną osobą, która trafnie zademonstrowała, jak daleko może Cię zaprowadzić Wytrwałość, jest nieżyjący już Charlie Boswell. Boswell był biznesmenem, sprzedawcą, pisarzem i golfistą z Birmingham w stanie Alabama. Boswell ma na swoim koncie wiele krajowych i międzynarodowych tytułów mistrza. Ale to, co go naprawdę wyróżnia, to fakt, że był niewidomy. Zgadza się. Charlie Boswell stracił wzrok po tym, jak został zdmuchnięty z czołgu podczas II wojny światowej. Sprzedaż, gra w golfa i pisanie to wszystko, czym zajmował się Boswell po swoim tragicznym wypadku.

Czy uważasz, że Charlie Boswell jest wytrwały? Ty sam decydujesz, czy zrezygnować lub kontynuować, gdy te nieuniknione góry wyłaniają się na drodze do Twojego celu.

Wszystko, co powstaje w Twojej głowie i w co wierzysz – musisz osiągnąć poprzez Wytrwałość. Już TERAZ podejmij decyzję o tym, aby być jedną z tych osób, które to urzeczywistniają, być jedną z grupy, która otrzymuje lwią część zysków. Zrozum, że aby dołączyć do grupy produktywnych wybrańców, musisz rozpocząć ćwiczenie Wytrwałości już teraz. Spraw, by Wytrwałość stała się Twoim dobrze rozwiniętym nawykiem. Wytrwałość nie może być zastąpiona przez żadną inną cechę. Doskonałe umiejętności jej nie zrekompensują. Nie może jej zastąpić dobre wykształcenie. Ani dobrze opracowane plany, ani magnetyczna osobowość. Kiedy będziesz wytrwały, staniesz się liderem w swojej branży.

„Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent – nie ma nic  powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie zastąpi jej sam geniusz – nienagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie zastąpi jej też samo wykształcenie – świat jest pełen ludzi wykształconych, o których zapomniano. Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne. Ponaglenie „postaraj się bardziej” zawsze rozwiązało i będzie rozwiązywać problemy rasy ludzkiej.”

Ludzie, którzy nigdy nie mierzą się z górami, którzy wiecznie wędrują u ich podnóża przez większość swojego życia, okłamali, moim zdaniem, siebie i wszystkich innych, którzy słuchali – tak często i tak długo, że nie są już nawet świadomi tego, co robią.

Mówią, że są zadowoleni ze swoich wyników. Powiedzą, że wspinanie się na górę nie jest dla nich ważne... że dobrze im się żyje tak, jak jest. Istnieje szansa, że potajemnie zaczęli wspinać się na górę lata temu i przestraszyli się. Uderzyli w barierę strachu, szybko wycofali się do swojej strefy komfortu i od tego czasu ukrywają się za własnym fałszywym uzasadnieniem.

Często usprawiedliwiają swoje chore, przeciętne wyniki stwierdzeniami typu: „Dlaczego mam iść na całość? Szef będzie po prostu chciał więcej.”

Te nieproduktywne osoby są zagubione lub w najlepszym razie zwiedzione. Jeśli nie jesteś w stanie ich obudzić, upewnij się, że nie pozwolisz im wciągnąć Cię w ich pułapkę. W rzeczywistości, kiedy wejdziesz w kontakt z tego typu osobami, potraktuj ich jako mechanizm wyzwalający, aby mentalnie podwoić Twoje zaangażowanie, aby stać się bardziej wytrwałym.

Jak stać się bardziej wytrwałym? Dobre pytanie. Wytrwałość nie rozwija się przypadkowo. Nie rodzisz się z nią ani nie możesz jej odziedziczyć i nie ma nikogo na świecie, kto może rozwinąć Wytrwałość za Ciebie.

Wytrwałość przeplata się z sukcesem w taki sam sposób, jak kurczak z jajkiem.

Ostatecznie, Wytrwałość staje się sposobem na życie. Ale nie od tego to się zaczyna. Aby rozwinąć nawyk Wytrwałości, na początku musisz czegoś chcieć. Musisz chcieć czegoś tak bardzo, że staje się to palącym pragnieniem, pasją w środku Ciebie. Musisz zakochać się w tym pomyśle. Tak, DOSŁOWNIE zakochaj się w tym pomyśle. Przyciągnij do siebie każdą jego część. Wtedy Wytrwałość pojawi się automatycznie. Sam pomysł, by nie wytrwać, stanie się nie do zniesienia i każdy, kto próbowałby odebrać Twoje marzenie, powstrzymać Cię, czy choćby spowolnić, będzie miał poważne kłopoty. Trudności, przeszkody i wyzwania na pewno będą pojawiać się regularnie, ale dzięki swojej Wytrwałości odniesiesz zwycięstwo za każdym razem.

Niewiele osób przyznało się przed sobą: to jest to, czego chcę. Tego NAPRAWDĘ chcę i jestem gotów oddać za to życie.

To ostatnie zdanie może sprawić, że usiądziesz i powiesz: „Chwila!” - i dobrze, bo powinieneś poważnie się nad tym zastanowić, jako że już oddajesz swoje życie za to, co robisz.

Co robisz? Za co oddajesz swoje życie? Czy to uczciwa wymiana? Pamiętaj, wszystko, co robisz było Twoją decyzją. CZY NA PEWNO? Możesz być jednym z tych nieszczęśników, którzy wędrowali u podnóża gór, pozostawiając innym ludziom decyzje o tym, dokąd idziesz i co robisz ze swoim życiem... podążając. Zawsze podążając.

Potraktuj ten przekaz jako ostrzeżenie. Ta paląca wiadomość o Wytrwałości pomoże Ci wydostać się z podnóża i zaprowadzi Cię na samą górę, aż na sam szczyt. To nie jest wyciąg krzesełkowy. Nie ułatwi Ci wspinaczki. Nadal będziesz przyciągać problemy, które są potrzebne, a one przyjdą Cię wzmocnić. Ale ta wiadomość z pewnością sprawi, że wspinaczka na szczyt góry będzie o wiele przyjemniejsza! Pomoże Ci również rozwinąć silne jak dąb: nastawienie, pewność siebie, wewnętrzną świadomość, że dostaniesz się na szczyt. Szczyt będzie Twój, a widok ze szczytu będzie niesamowity! Będzie to wystarczająca nagroda za wszystkie problemy, które napotkałeś w drodze do celu.

 Będąc w temacie szczytów i Wytrwałości, wróćmy do Eda Hillary’ego. Jak myślisz, jaką pasję czuł do celu? Musiał naprawdę pragnąć wspiąć się na tę górę. Pomyśl o fizycznej i psychicznej udręce, której się poddał! Był oczywiście przygotowany, by oddać życie za to, czego chciał. Historia pokazała, że każda osoba, która do tamtej pory poważnie próbowała wspiąć się na Everest, poniosła porażkę albo poniosła tragiczną śmierć podczas próby.

Gdy większość ludzi myśli o Sir Edmundzie Hillarym i jego wyprawach, zadają sobie pytanie: „Co sprawiało, że nie poddawał się mimo upływu czasu?”. PRAGNĄŁ. To go motywowało. To dlatego był Wytrwały. Instynktownie pragnął tego tak bardzo, że się nie poddawał.

Kiedy ktoś tego nie rozumie, zwykle pyta: „DLACZEGO? Dlaczego tego chciał?” Nie wiedział dlaczego. Nie musiał wiedzieć dlaczego. „Dlaczego” nie było ważne. „Chcę” było ważne.

Wytrwali ludzie nigdy nie wiedzą, dlaczego czegoś chcą. Wiedzą tylko, że chcą, a aby to mieć, muszą działać i muszą być. Chcą tego tak bardzo, że wciąż to sobie wyobrażają, aż staną się żywym, oddychającym ucieleśnieniem tego, co reprezentuje pragnienie, ponieważ są to kroki, które MUSZĄ być wykonane, aby proces twórczy działał w naszym życiu.

Zwykli ludzie robili rzeczy niezwykłe, ponieważ świadomie rozpoznawali, czego chcą, i nie chcieli tego tłumić ani odrzucać. Nie odpuszczali mimo tego, że porażka, odrzucenie, bankructwo czy śmierć spoglądały im w twarz. Musiało tak być – w innym przypadku zwykły człowiek nigdy nie ZROBIŁBY czegoś niezwykłego. Nie wytrwaliby. Moc ich pragnienia i siła ich Wytrwałości sprawiły, że zaczęli czerpać z zasobów, których wcześniej nie byli świadomi, że posiadają. Wyrażali to, co mieli w sobie... WIELKOŚĆ.

„Jeśli marzenie jest wystarczająco duże - fakty nie mają znaczenia.”

DOTTIE BOREYKO

Wielki psycholog, Alfred Adler, trafił w sedno, gdy powiedział „Jestem wdzięczny pomysłom, które mnie wykorzystują.”

Sama idea Wytrwałości wypełniała każdą część istnienia Bena Hogana, ale to dlatego, że jego pragnienie było tak silne. Pamiętaj, że prawdziwym celem tego przesłania jest Wytrwałość. Ważne jest, abyśmy o tym pamiętali, ponieważ bardzo łatwo moglibyśmy się zgubić, wspinając się na Mount Everest z Edem Hillarym lub grając w golfa z Hoganem. Nie oni są gwiazdami tego filmu. Oni odgrywają rolę drugoplanową. Wytrwałość jest gwiazdą.

Dobrze przetraw to w swojej głowie... Wytrwałość uczyni z Ciebie gwiazdę. Da Ci hit, który będzie numerem jeden na świecie. W jaki sposób pomysł, pragnienie czy marzenie tak trafiają w człowieka, że Wytrwałość staje się ich naturalnym następstwem?

Bardzo dobrze wyjaśnił to Napoleon Hill. Powiedział on, że idea, pragnienie, musi być pielęgnowana i uwodzona od samego początku, tylko po to, by pozostać przy życiu, ale stopniowo nabierze też własnej mocy i zmiecie wszelką opozycję. Następnie będzie pielęgnować i prowadzić Ciebie.

Następnie wyjaśnił, że tak działają pomysły. Mają więcej mocy niż fizyczne mózgi, które je zrodziły. Mają moc, by żyć długo po tym, jak fizyczny mózg, który je stworzył, obrócił się w proch.

Czy zdecydowałeś, czego chcesz? Próba rozwijania Wytrwałości jest właściwie stratą czasu, jeśli nie istnieje pragnienie – wtedy problemy życia Cię pokonają.

To dobrze znany i udokumentowany fakt, że problemów życiowych jest wiele. Przychodzą często i często są ogromne. Jednak kiedy marzenie jest wystarczająco duże, problemy zostaną pokonane, a fakty nie będą miały znaczenia.

Spraw, by twoje pragnienie było duże, a wytrwasz. Zdecyduj, czego NAPRAWDĘ chcesz, a będziesz wytrwały. Pamiętaj: „Jeśli pragnienie jest wystarczająco duże - fakty nie mają znaczenia.” Pamiętaj też, co powiedział Napoleon Hill: „Wyraz „wytrwałość” nie ma konotacji heroicznych, ale odnosi się do ludzi, których wola musi być nieugięta jak stal.”

Idź i działaj. Ucz się sukcesu. Wybierz swoje pragnienie i trwaj w nim. Życie będzie wtedy tym, czym powinno być. 

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.