MOJA HISTORIA REZULTATY KLUB AKADEMIA EKSPERT YOUTUBE BLOG POROZMAWIAJMY ➡ Zaloguj

Historia 333

Uncategorized Aug 31, 2022

BOB PROCTOR

W Deerhurst Lodge, ośrodku położonym około 100 mil na północ od Toronto, Bob Proctor prowadził seminarium, które trwało od czwartku wieczorem do niedzieli. W piątek wieczorem przez Barrie w Ontario, miasto położone około 40 mil na południe od Deerhurst, przeszło tornado. Tornado zabiło kilkanaście osób i wyrządziło szkody warte miliony dolarów. W niedzielę wieczorem, gdy Bob wracał do domu, zatrzymał samochód kiedy dotarł do Barrie. Wysiadł na poboczu autostrady i rozejrzał się. Chaos. Wszędzie, gdzie spojrzał, widział zniszczone domy i samochody wywrócone do góry nogami.

Tej samej nocy inny mężczyzna, Bob Templeton, jechał tą samą autostradą. Templeton i Bob nigdy się nie spotkali, jednak pomysł z seminarium Boba miał połączyć ich trwałą przyjaźnią. Templeton zatrzymał się, by spojrzeć na zniszczenia, tak jak Bob wcześniej, ale jego myśli były inne. Templeton był wiceprezesem Telemedia Communications, firmy posiadającej szereg stacji radiowych w Ontario i Quebecu. Kiedy tak stał i patrzył na skutki katastrofy, pomyślał, że musi być coś, co mógłby zrobić dla tych ludzi, korzystając ze stacji radiowych, które miał. Ta myśl wracała mu do głowy tej nocy i przez cały następny dzień. 
Kolejnego wieczoru, Bob prowadził kolejne seminarium w Toronto. Templeton i Bob Johnson – kolejny wiceprezes Telemedii – dołączyli do seminarium i stanęli z tyłu sali. Oceniali je, próbując zdecydować, czy Proctor może pomóc ich firmie w osiągnięciu jej celów, co ostatecznie zrobił. Za sprawą Templetona, Bob pracował następnie dla całej kanadyjskiej branży nadawczej. Templeton uwielbiał to, co Bob robił na swoich seminariach, ponieważ było to zgodne z jego sposobem myślenia. Templeton zafascynował się prawami wszechświata, w szczególności Prawem Biegunowości lub, jak często się go nazywa, Prawem Przeciwieństw. Prawo to jasno stwierdza, że wszystko ma przeciwieństwo. Nie ma góry bez dołu, gorąca bez zimna lub wewnątrz bez zewnątrz. Z tego samego powodu, jeśli możesz dowiedzieć się, dlaczego coś, co chcesz zrobić, nie może zostać zrobione, zgodnie z tym prawem, musisz być w stanie dowiedzieć się, jak można to zrobić.

Ludzie, którzy osiągają wielkie rzeczy, są świadomi negatywów, jednak oddają całą swoją energię umysłową pozytywom. Po seminarium Templeton wrócił do swojego biura. Powiedział Proctorowi, że jest już późno, ale ta właśnie idea wzbudziła w nim ekscytację. Sprawiła również, że wpadł na pomysł zebrania milionów dolarów i przekazania ich ludziom, którzy ponieśli straty w wyniku tornada.

W następny piątek wezwał do swojego biura wszystkich dyrektorów firmy Telemedia. Na górze tablicy pogrubioną czcionką napisał trzy trójki. Zapytał swoich dyrektorów: „Co powiedzielibyście na to, by zebrać 3 miliony dolarów – za 3 dni od dzisiaj, w 3 godziny i przekazać je ludziom z Barrie?”. W sali nastała cisza. W końcu ktoś powiedział: „Templeton, zwariowałeś. Absolutnie nie ma mowy, abyśmy mogli zebrać 3 miliony dolarów w 3 godziny, 3 dni od teraz!”. Templeton powiedział: „Chwileczkę. Nie pytałem, czy możemy, a nawet czy powinniśmy. Zapytałem tylko, czy chcielibyście to zrobić”.

Templeton był mądry – odwoływał się do dobroczynnej strony ich natury. Ważne było, aby obecni tam dyrektorowie otwarcie przyznali, że to było coś, co chcieliby zrobić. Templeton wiedział, że jego nowa idea może pokazać każdemu, jak osiągnąć wszystko, czego chce, wykorzystując omawiane Prawo. Wszyscy powiedzieli: „Jasne, chcielibyśmy”. Następnie, Templeton narysował dużą literę T pod liczbą 333. Z jednej strony napisał: „Dlaczego nie możemy”. Po drugiej stronie napisał: „Jak możemy”. Pod słowami „Dlaczego nie możemy” Templeton narysował duże X. Kiedy umieścił X na tablicy, powiedział: „Teraz nie ma miejsca na zapisywanie argumentów, które wyjaśniają, dlaczego nie możemy zebrać 3 milionów dolarów w 3 godziny, 3 dni od teraz, niezależnie od tego, jak ważne mogą być”. Kontynuował, wyjaśniając: „Kiedy ktoś poddaje pomysł, który mówi o tym, dlaczego nie możemy tego zrobić, wszyscy inni muszą krzyczeć tak głośno, jak tylko mogą: „DALEJ”. To będzie nasze polecenie, aby przejść do następnego pomysłu. Pomysły są jak wagony w pociągu, jeden zawsze podąża za drugim. Będziemy powtarzać „dalej”, dopóki nie pojawi się pozytywny pomysł”. Templeton uśmiechnął się i wyjaśniał: „Naprzeciw X, po drugiej stronie tablicy, bezpośrednio pod słowami „Jak możemy”, zapiszę każdy pomysł, który mówi o tym, jak możemy zebrać 3 miliony dolarów, w 3 godziny, 3 dni od teraz.” Bardzo poważnie zasugerował również, aby wszyscy pozostali w pokoju, dopóki nie znajdą na to sposobu. „Nie będziemy tylko myśleć o tym, jak możemy zebrać 3 miliony dolarów. Zaraz po tym będziemy to realizować!”. Znowu zapadła cisza. W końcu ktoś powiedział: „Moglibyśmy zrobić program radiowy w całej Kanadzie”. Templeton zareagował: „To świetny pomysł” i zapisał to pod hasłem „Jak możemy”. Zanim zdążył to zapisać, ktoś odezwał się: „Nie możecie zrobić programu radiowego w całej Kanadzie. Nie mamy wszędzie stacji radiowych!”. Ponieważ Telemedia miała tylko stacje w Ontario i Quebecu, musisz przyznać, że był to całkiem słuszny zarzut. Jednak ktoś z tyłu sali, raczej cichym tonem, powiedział: „Dalej”. Templeton odpowiedział: „Zrobienie programów radiowych jest tym, jak możemy zrealizować cel. Ten pomysł zostaje”. To naprawdę brzmiało jak absurdalny pomysł, ponieważ stacje radiowe są bardzo konkurencyjne. Zwykle nie współpracują ze sobą i nakłonienie ich do tego byłoby praktycznie niemożliwe zgodnie ze standardowym sposobem myślenia.

Nagle ktoś zasugerował: „Mógłbyś nakłonić Harvey’a Kirka i Lloyda Robertsona – największe nazwiska w kanadyjskiej telewizji – do poprowadzenia programu”. Ci mężczyźni to prezenterzy o ogólnokrajowej randze w kanadyjskim przemyśle telewizyjnym. Ktoś stanowczo odezwał się: „Oni na pewno nie wystąpią w radio”. Ale w tym momencie grupa krzyknęła: „DALEJ”. Templeton powiedział, że to był moment, w którym energia się zmieniła, wszyscy się zaangażowali i było to absolutnie niesamowite, jak szybko zaczęły pojawiać się kreatywne pomysły.

To było w piątek. W kolejny wtorek odbył się radiowy maraton, podczas którego 50 stacji radiowych z całego kraju zgodziło się współpracować w tak dobrej sprawie. Uważali, że nie ma znaczenia, komu przypadnie za to uznanie, dopóki ludzie w Barrie dostaną pieniądze. Harvey Kirk i Lloyd Robertson poprowadzili program i udało im się zebrać 3 miliony dolarów w 3 godziny, w ciągu 3 dni roboczych!

Widzisz, możesz mieć wszystko, co chcesz. Wszystko jest możliwe, gdy skupisz się na tym, jak możesz coś osiągnąć i odsuwasz „Dalej” każdy pomysł, który mówi Ci, dlaczego nie możesz tego zrobić.

Na początku może to być trudne ćwiczenie, jednak, gdy wytrwasz w tym, by odsuwać od siebie wszelkie negatywne koncepcje, strumień pozytywnych pomysłów wpłynie z hukiem do Twojego cudownego umysłu.

Alfred Adler, znany psycholog, powiedział: „Jestem wdzięczny pomysłom, które mnie wykorzystują”. Nie ma wątpliwości, że kreatywne, przyszłościowe pomysły dosłownie mogą tchnąć nowe życie w każdą komórkę Twojego ciała. One budzą część Ciebie, o której nawet nie wiedziałeś, że jest uśpiona.

Templeton nigdy nie otrzymał ani centa za swoją rolę, jaką odegrał w kierowaniu 50 stacjami radiowymi z całej Kanady, aby zebrać 3 miliony dolarów dla mieszkańców Barrie w Ontario w Kanadzie. Musisz jednak pamiętać, że wszechświat jest naprawdę uporządkowany. Kiedy dajesz dobro, musi ono wrócić.

Bob podzielił się tą historią z dwoma dobrymi przyjaciółmi - Jackiem Canfieldem i Markiem Victorem Hansenem. Byli nią tak zaintrygowani, że opublikowali ją w swojej książce „Balsam dla Duszy”.

Jakiś czas temu Bob prowadził transmisję w telewizji satelitarnej dla RE/MAX Real Estate z Markiem Victorem Hansenem, który powiedział Bobowi, że według ostatnich obliczeń sprzedało się sześć milionów egzemplarzy ich książki. Powiedział mu również, że stale otrzymują listy od ludzi, którzy czytają „Historię 333” i używają jej do stosowania podobnej magii umysłu w swoim życiu.

Pomyśl o tym, miliony ludzi robią pozytywne rzeczy w swoim życiu, ponieważ Templeton nie chciał słuchać powodów, dla których on i jego pracownicy nie mogli zebrać 3 milionów dolarów w 3 godziny, zaledwie 3 dni po tym, jak zaczęli burzę mózgów. Nawiasem mówiąc, Templeton powiedział Bobowi, że on i jego pracownicy wyrobili sobie zwyczaj osiągania tego, czego chcą w „stylu 333”. W rezultacie, został on prezesem firmy NewCap Broadcasting, wysoce dochodowej korporacji ze stacjami w całej Kanadzie. Według Boba, Templeton utworzył trwałą moc, która będzie podążać za nim, gdziekolwiek pójdzie. Zysk stał się jego drugim imieniem. Zacznij od razu spełniać wszystkie swoje pragnienia w „stylu 333”, a zysk również pójdzie za Tobą.

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.